Android Ortalama Vade Hesabı 1.4

By | 7 Ekim 2016

logo İlk versiyonu 2012 Ekim ayında yayına başlayan Android uygulaması “Ortalama Vade” bugün 1.4 sürümü ile yayında.

Yeni sürümden bazı bilgiler:

1) Önceki versiyonlarda seçilmek zorunda bıraktığım baz tarihi ortadan kaldırdım. Baz tarih seçimi diye bir şey olmayacak. Girilen en eski tarihe göre baz tarih uygulama tarafından otomatik ayarlanacak. Bunu en başta niye yapmadıysam !!

2) Ekle butonu kaldırıldı. Para tutarı girildikten sonra tekrar Ekle butonuna basmak gerekiyordu. Yeni versiyonda bu buton yok. Tutarı girdiğinizde hemen listeye ekleme yapılacak.

3) Tarih girişi seçime bağlı olarak istenirse Android sistem takvimiyle istenirse uygulamanın ilk versiyonundan beri var olan uygulama takvimi ile yapılabilecek. Bunu ayarlar menüsünden seçebilirsiniz. Yaptığınız seçim uygulamayı kapatıp açsanız da daima hatırlanacak.

4) Tarih ve tutar giriş ekranları görsel olarak düzenlendi.

5) Programda kullanılan 3 farklı yazı büyüklüğü ayarlar menüsünden ayarlanabilecek. Böylece mobil cihazınıza en uygun yazı büyüklüğünü seçebileceksiniz. Ayarlarınız kaydedilecek ve sonra da hatırlanacak.

6) Bir kullanıcı yorumunda dikkatimi çeken bir ayrıntıyı seçmeli olarak ekledim: Eğer hesaplanan ortalama tarih hafta sonu tatiline denk gelirse veya ulusal tatillerden birine denk gelirse (15 Temmuz dahil) ortalama vade ilk iş gününe ötelenebilecek. Bunu da ayarlar menüsünden isterseniz seçebilirsiniz. İstemezseniz kapatabilirsiniz.

7) Ortalama tarihe gün adını da ekledim.

Mümkün olduğunca kullanıcı yorumlarını okuyorum ve istekleri bir sonraki versiyonda uygulamaya çalışıyorum. Neticede bu programın ilk doğuşu da bir eposta üzerinden istek olarak gelmişti. Yani yine sizlerin isteğiyle başladım ve sizlerin yorumları ile geliştirmeleri sürdürüyorum.

Umarım memnun kalırsınız.

Google Play sayfasına git

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir