Hakkımda

1980 İstanbul doğumluyum. Endüstri Mühendisiyim. İzmir’de yaşıyorum. Evliyim ve 1 oğlum var. Özel bir tekstil firmasında Üretim Müdürü olarak çalışmaktayım.

Üniversite yıllarında başladığım bilgisayar programlamayı halen daha amatör üstü olarak sürdürmekteyim. VB 6.0, VB.NET, C#.NET, ASP.NET, SQL, PHP ve MATLAB biliyorum. Bunlardan hariç olarak AutoCAD programını R.13 versiyonundan beri iyi bir şekilde kullanmaktayım. Basic4Android ile Basic dili üzerinden Android uygulamaları yazıyorum.

Programlarımı ve projelerimi insanlarla paylaşmak amacıyla bu siteyi 2002 senesinde kurdum. İlk zamanlar brinkster.com içerisinde ücretsiz bir web alanı olarak ASP ile başlayan site yayınım 2007 senesinde mevcut adresine taşındı. Joomla’yı görünce baştan script yazmaya üşendim. 2013 başına kadar Joomla ile devam eden site yayınım artık WordPress ile devam etmekte.

İş ve özel hayatımın yoğunluğu nedeniyle eskisi kadar vakit ayıramadığım programlamayı halen daha bir hobi olarak sürdürmeye çalışıyorum.

Değerli vaktinizi web sitemde geçirdiğiniz için teşekkür ederim.

5 thoughts on “Hakkımda

 1. fatih

  Gökhan bey mrb. Kapalı excel den veri çekme formüllerini kullandım ama #ad? şeklinde getiriyor. birçok yerden baktım istediğim bir excel oluşturamadım yardımcı olabilirmisiniz?

  Reply
  1. ugokhan Post author

   merhaba. muhtemelen bir yazım hatanız var. hücreye yazdırmak istediğiniz ifadenin başına tek tırnak işareti koyup deneyebilirsiniz.

   Reply
 2. Çağla

  Matlab ile montaj hattı dengeleme kodunuza ulaşamıyorum yardımcı olursanız sevinirim indirdim ancak açamıyorum.

  Reply
  1. ugokhan Post author

   Açamadım derken nasıl bir başarısızlık söz konusu? Çıkan hatayı veya olumsuzluğu paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım.

   Reply
 3. Mustafa

  Hocam visual basic 6.0’dan anlıyorsunuz galiba..
  yardıma ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz?

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir