Program İndir

RPW Montaj Hattı Hesaplama v2.0 – Excel

Montaj hattı dengeleme ile ilgili daha önce yapmış olduğum Excel – VBA dosyasının güncellenmiş ve özellikleri arttırılmış yeni versiyonudur. Henüz BETA versiyon olarak yayınladım. Farkında olmadığım bir hata varsa bana ulaşırsanız düzeltmeye çalışırım. Bu versiyon da yine RPW Montaj Hattı Dengeleme yöntemini kullanmakta.

En önemli iki değişiklik:

1) Herhangi bir işi sabit bir istasyona atayabilme (hesaplama buna göre yapılacak)

2) Otomatik akış şeması hazırlama ve istasyonların gösterimi

Rar şifresi : gokhanca.com


Montaj Hattı Dengeleme – Excel

Montaj hattı dengelemede “konum ağırlıklı dengeleme” metoduyla yapılmış bir Excel VBA uygulaması. Konu anlatımı için buradaki konu anlatımına bakabilirsiniz.

Güncelleme (13.03.2019)

  • Dosyanın nasıl kullanılacağı ile ilgili bir anlatım eklendi.
  • İstasyonları dizme hatası giderildi.
  • Girilen cycle değerinin sayfada gösterilmesi eklendi.

Rar şifresi : gokhanca.com


Montaj Hattı Dengeleme – Matlab

Montaj hattı dengelemede “konum ağırlıklı dengeleme” metoduyla yapılmış bir Matlab uygulaması. Programın kullanım şekli ve açıklamaları için buradaki konu anlatımına bakabilirsiniz.

Rar şifresi : gokhanca.com


Montaj Hattı Dengeleme – Visual Basic 6.0

Montaj hattı – konum ağırlıklı dengeleme metodu hakkında yapılmış bir Visual Basic 6.0 programı. Tüm açık kaynak kodlarını bulabilirsiniz.

* Program VB.NET üzerinde çalışmaya uygun değildir. Bu konuda yardımcı olamam. Dilerseniz Excel VBA kodlarına ulaşabilirsiniz.

* Setup formatında olmadığından değişen Windows versiyonlarında OCX eksikliği hatası verebilir. İnternetten kolaylıkla bulabileceğiniz eksik OCX dosyasını programla aynı klasöre koyabilirsiniz.

* Win7 ve sonrası versiyonlarda MSHFLXGD.OCX hatası alırsanız şuradaki adresi inceleyip yönergeleri takip edebilirsiniz.

* Eğer bilgisayarınızda Visual BASIC 6.0 kurulu ise herhangi bir hata almazsınız.

Rar şifresi : gokhanca.com


Kapalı Excel Dosyasından Veri Çekme

Kapalı bir Excel dosyasından dosyayı açmadan nasıl veri çekilebileceği ile ilgili örnek bir dosya.


Alt Küme Bulma

Visual Basic 6.0 üzerinde programlanmış, N elemanlı bir kümenin alt kümelerini bulan program. İstenilen sayıda elemana sahip alt kümeleri de gösterebilmektedir. İndirilen ZIP dosyası içinde Visual Basic 6.0 projesinin tamamı mevcuttur. Algoritması hakkında bilgi almak için Alt Küme Bulma Algoritması sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Zip şifresi : www.gokhanca.com


Sudoku Oyunu

Sudoku oyununun Visual Basic 6.0 projesi. Yeni Sudokular oluşturabilir ve oyununuzu kaydedebilirsiniz. İndirilen ZIP dosyası içinde Visual Basic 6.0 projesinin tamamı mevcuttur. Sudoku oyunu algoritması hakkında bilgi almak istiyorsanız Visual Basic ile Sudoku Yapmak sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Zip şifresi : gokhanca.com


Yılan Oyunu

Visual Basic ile yapılmış yılan oyunu. Labirentli veya boş ekran oynayabileceğiniz, oyunu görsel olarak kişiselleştirebileceğiniz, oyun hızını ayarlayabileceğiniz bir oyun. Ayrıca oyun görünümünü değiştirmek için örnek resimler de zip içerisinde. Tüm açık kaynak kodları da yanında hediye :) Bir yılan oyunu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız Visual Basic ile Yılan Oyunu Yapımı sayfasına bakabilirsiniz.

Zip Şifresi : gokhanca.com


Futbol Ligi Sıralama

Futbol ligindeki 18 takımı gerçek futbol kurallarına göre dizen bir program. Maç skorlarını program içinden girebilirsiniz. Program Visual Basic 6.0 ile yapılmış olup tüm açık kaynak kodlarına ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Futbol Ligi Sıralama Algoritması konusunu inceleyerek programın çalışma mantığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Zip Şifresi : gokhanca.com


3D Grafik Çizici

Z = F (X , Y) şeklindeki 3 boyutlu grafikleri ekrana çizer. Zoom yapabilme ve 3 yönde bakış açısını değiştirebilme özellikleri mevcuttur.

Zip Şifresi : gokhanca.com


Paralel Port Kontrolü

Paralel port ile bağlantı kurabileceğiniz bir uygulama. Veri alma ve gönderme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Göndermek istediğiniz verileri art arda listeleyip, belirlediğiniz bir zaman hızında porta gönderebilirsiniz.

Zip Şifresi : gokhanca.com


İskambil Falı

İskambilde tek kişinin fal açmasına bir örnek. Deste resimleri için proje içerisinde BMP dosyası mevcut. Amacınız size verilen kartları bitirmek ve paranızı arttırmak. Açık kaynak kodları da içerisinde. Visual Basic ile iskambil oyunu yapmak istiyorsanız kesinlikle incelemenizi tavsiye ederim.

Zip Şifresi : gokhanca.com


En Kısa Yol Hesaplayıcı

En Kısa Yol problemini 8 düğüme kadar çözebilen bir program. Visual Basic 6.0 ile yapılan bu programın tüm açık kaynak kodlarına ulaşabilirsiniz. Dilerseniz En Kısa Yol Algoritması konusunu inceleyerek programın çalışma mantığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

zip şifresi : gokhanca.com

One thought on “Program İndir

  1. Ali Aktan

    Program çok etkin. Benim sizden öğrenmek istediğim bir konu var.Yardımcı olabilirseniz memnun olurum:
    vb6.0 ile dogrudan erişimli bir programda (dizi kullanıldı) *.dat veri dosyasından bir kaydı silmek istiyorum.List1(i) ve text1(i) kutularından verileri siliyorum fakat bunları veri dosyasından silemiyorm.F5 yaptığımda kayıtlar aynen geri geliyor. Bu silme ,işlemini yapan kod örnegini eposta adresime gönderebilirmisiniz.. şimdiden olası yardımlarınız için teşekkür ederim. Saygılarımla,

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir